Korupcyjna oferta koło Torunia. 58-latek próbował desperackiego kroku

2021-06-02 14:16
Korupcyjna oferta koło Torunia. 58-latek próbował desperackiego kroku
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Korupcyjna oferta koło Torunia. 58-latek próbował desperackiego kroku / Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Chełmży koło Torunia nie ulegli pokusie. 58-letni mężczyzna przedstawił im propozycję korupcyjną. Chciał w ten sposób uniknąć konsekwencji za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień oraz brak ubezpieczenia i badań technicznych auta. - Teraz za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom 58-latkowi może grozić do 10 lat więzienia - informuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Korupcyjna oferta koło Torunia. 58-latek próbował desperackiego kroku

W miniony wtorek (1.06.2021) około godziny 17:00 mundurowi z komisariatu w Chełmży w Wytrębowicach (gmina Łysomice, powiat toruński) zauważyli osobowego renaulta laguna. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, ale nie spodziewali się, że przybierze ona niespodziewany obrót. - Za kierownicą siedział 58-latek. Podczas dokładnego sprawdzenia okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Co więcej – renault nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz ważnego przeglądu technicznego - informuje asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu.

Czytaj też: Akcja ratunkowa na Wiśle w Toruniu. Wodniacy ocalili załogę jachtu [ZDJĘCIA]

- 58-latek wiedząc, ze grożą mu konsekwencje postanowił „załatwić” sprawę w inny sposób. Mężczyzna zaproponował mundurowym 500 zł za to, by funkcjonariusze nie kierowali wobec niego wniosku o ukaranie do sądu. Policjanci o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego. 58-latek trafił prosto do policyjnej celi - przekazuje w komunikacie prasowym asp. Wojciech Chrostowski.

2 czerwca mężczyzna usłyszy zarzut za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. - Teraz 58-latkowi grozi od  roku do 10 lat więzienia - podsumowuje policjant z biura prasowego KMP w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń i okolice na sygnale:

Protest rolników z Agrounii w Toruniu, którzy rozdają ziemniaki za darmo przed Biedronką, którą oskarżają o zaniżone ceny skupu płodów rolnych.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE