Most Piłsudskiego w Toruniu zostanie zamknięty! Poważne utrudnienia dla kierowców. Znamy szczegóły

2021-06-11 10:49

W miniony czwartek (10.06.2021) prezydent Torunia Michał Zaleski i przedstawiciele mediów odwiedzili rozbudowywany most drogowy im. marsz. J. Piłsudskiego. To inwestycja, wywołująca spore emocje wśród mieszkańców. Poznaliśmy szczegóły zamknięcia przeprawy. Kierowcy będą musieli poszukać alternatywnej trasy pod koniec czerwca. Zobaczcie szczegóły na se.pl/torun.

Trwa rozbudowa mostu Piłsudskiego w Toruniu. Przeprawa zostanie zamknięta! Znamy szczegóły

Wykonawca rozbudowy mostu Piłsudskiego w Toruniu i Miejski Zarząd Dróg podkreślają zgodnie, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Do tej pory udało się wybudować zupełnie nowy ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie mostu. Dobudowany z kompozytów element, z wydzielonym pasem dla pieszych i rowerzystów, ma 4,2 metra szerokości. Identyczny powstanie po drugiej, wschodniej stronie. Dla spacerowiczów, zgodnie z wolą osób biorących udział w konsultacjach społecznych, powstał punkt widokowy na Zamek Dybów. Z kolei nad jezdnią udało się już wykonać zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej mostu. Obecnie prace malarskie są realizowane pod mostem. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Brutalnie skatowana 3-letnia Zuzia z Torunia w stanie krytycznym. "Rokowania są złe".

Drogowcy poinformowali w czwartek, że na ukończeniu jest budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych i schodów w jej sąsiedztwie. Oba te elementy zapewnią wygodne zejście i zjazd do zamku. - Kontrakt z konsorcjum firm INTOP Warszawa Sp. z o.o. i EURO-DARMAL Sp. z o.o. z Kamiennej Góry o wartości ponad 122 mln zł zawarliśmy w marcu 2020 roku. Od tego czasu sporo na budowie się zmieniło. Przed wykonawcą kolejny, wymagający sprawnej organizacji etap prac. Montaż dylatacji i układanie ostatniej warstwy asfaltu - powiedział obecny na miejscu prezydent Torunia Michał Zaleski. Wskazane jest, aby te prace były realizowane przy całkowitym zamknięciu ruchu. 

W związku z powyższym od 25 czerwca do 31 sierpnia 2021 r. w każdy weekend wakacji most będzie zamknięty dla aut.

- Most będziemy wyłączać z ruchu w każdy piątek o godz. 22:00 i otwierać w poniedziałek o 5:00 rano. Co ważne, przeprawa będzie otwarta dla ruchu pieszego oraz rowerowego - informuje Jarosław Łukasiewicz z firmy Intop. - Na czas weekendowych prac kierowcy będą musieli wybrać inną trasę - mostem gen. Elżbiety Zawackiej - dodają przedstawiciele MZD w komunikacie prasowym.

Jarosław Łukaszewicz z firmy Intop wyjaśnił, że położenie warstwy ścieralnej na moście będzie wykonane w technologii bezszwowej, dlatego maszyna musi przejechać całą szerokością jezdni, co jest niemożliwe pod ruchem.Do wykonania są jeszcze urządzenia dylatacyjne. - Wskazane jest, aby ponad 10-metrowe elementy były montowane na budowie w całości, a nie w kawałkach. Każde połączenie spawane czy styk wykonywany w warunkach budowy ma gorszą jakość czy trwałość od elementów fabrycznych - podkreśla Łukasiewicz.

Weekendowe zamknięcie mostu oznacza zmiany w kursowaniu autobusów. Autobusy komunikacji miejskiej linii dziennych nr 10,11,12, 13, 14, 20, 22, 27, 32 i 36 w piątki do ostatniego kursu i w poniedziałki od pierwszych kursów kursować będą normalnie. Więcej szczegółów przekażemy wkrótce na naszym lokalnym portalu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wszystko co w Toruniu:

AQUA Toruń otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE