Policyjny POŚCIG i sceny jak z kina akcji w Toruniu! Dlaczego 31-latek zdecydował się na desperacki krok?

2021-04-19 13:53 Konrad Marzec
Policyjny POŚCIG i sceny rodem z kina akcji w Toruniu! Dlaczego 31-latek zdecydował się na desperacki krok?
Autor: Małopolska Policja Policyjny POŚCIG i sceny rodem z kina akcji w Toruniu! Dlaczego 31-latek zdecydował się na desperacki krok?

Sceny rodem z kina akcji w Toruniu. Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu, po pościgu, zatrzymali kierowcę, który usiłował uniknąć kontroli. 31-latek miał zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez sąd. - Teraz za niestosowanie się do wyroku i ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Policyjny POŚCIG i sceny jak z kina akcji w Toruniu! Dlaczego 31-latek zdecydował się na desperacki krok?

Pracowity weekend dla policjantów z Torunia (woj. kujawsko-pomorskie). W minioną sobotę (17.04.2021) około godziny 12:00 mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu podczas patrolowania ulicy Warszawskiej zauważyli osobowego fiata stilo. Kierowca wykonał w miejscu niedozwolonym manewr zawracania, przejeżdżając przez torowisko tramwajowe. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania auta do kontroli. - Początkowo kierowca zareagował na polecenia jednak, gdy policjant podchodził do niego gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze pojechali za nim, dając kierowcy ponownie sygnał do zatrzymania się - informuje nas asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj też: Potrącił MATKĘ i dwójkę dzieci w Brodnicy! Kobieta NIE ŻYJE, 12-miesięczne dziecko w szpitalu!

- O ucieczce zostali powiadomieni wszyscy policjanci w okolicy. Kierowca kontynuował jazdę do ul. Bażyńskich, gdzie kolejny patrol dołączył do pościgu. W pewnym momencie samochód zjechał na parking przed marketem spożywczym, a kierowca zaczął uciekać pieszo. Na nic się to jednak zdało, bo już po chwili wpadł w ręce mundurowych - przekazuje nam asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego KMP w Toruniu.

Funkcjonariusz podkreśla w komunikacie, że szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. 31-latek miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. - Mężczyzna wkrótce usłyszy w tej sprawie zarzuty. Za niestosowanie się do wyroku sądu oraz ucieczkę przed policją grozi mu teraz do 5 lat więzienia - podsumowuje policjant z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń na sygnale:

Policyjny pościg za motocyklistą
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE