Tak policjanci z Torunia obchodzili swoje święto [ZDJĘCIA]

2020-07-17 13:05 KM

Za nami obchody Święta Policji w Toruniu. W intencji policjantów i ich rodzin, w obecności pocztu sztandarowego Mszę Świętą celebrował Kapelan Policjantów Diecezji Toruńskiej, Ksiądz Kanonik Dariusz Żurański. W tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 245 policjantów z garnizonu, liczącego blisko 650 etatów. Na miejscu pojawił się m.in. prezydent Michał Zaleski, który przekazał wyróżnienia.

Toruń: Policjanci obchodzili swoje święto. Tak wyglądała uroczystość. W minioną środę (15 lipca) z okazji Święta Policji, przypadającego w dniu 24 lipca ustanowionego w 1919 r. w rocznicę powołania Polskiej Policji Państwowej, odbyły się w Toruniu uroczystości związane z tym świętem. Tegoroczne obchody Święta Policji zapoczątkowane zostały uroczystą Mszą Świętą o godz. 8:00 w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Podgórnej w Toruniu. W intencji policjantów i ich rodzin, w obecności pocztu sztandarowego i towarzyszących księży, modlił się Ksiądz Kanonik Dariusz Żurański Kapelan Policjantów Diecezji Toruńskiej. 

- Wśród przedstawicieli duchowieństwa nie zabrakło policyjnego kapelana Księdza Prałata Stanisława Kardasza, który w tym roku obchodzi Jubileusz 60-lecia Święceń Kapłańskich i do niedawna był kapelanem policjantów garnizonu toruńskiego - relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Dalsza część uroczystości bezpośrednio po zakończonej Mszy Świętej odbyła się przed Komisariatem Policji w Dobrzejewicach. Podczas uroczystości Komendant Miejski Policji w Toruniu odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, insp. Piotra Leciejewskiego skierowany do policjantów, w którym komendant złożył wyrazy uznania i podziękowania za ich wkład, trud i zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Wyrazy szacunku i podziękowania Komendant Wojewódzki skierował również do rodzin i bliskich wszystkich policjantów za ich wsparcie i wyrozumiałość.

15 lipca kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i jednostek podległych z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego odebrało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski podkreślił wartość powołania i satysfakcji z realizacji powierzonych zadań oraz niesienia pomocy mieszańcom naszego miasta i powiatu.

- Wyróżniający się policjanci otrzymali nagrody, które przekazali im przedstawiciele samorządów lokalnych. Nagrody ufundowali Prezydent Miasta Torunia i Starosta Toruński. Z rąk Prezydenta Michała Zaleskiego takie nagrody odebrało 5 policjantów. Trzy kolejne ufundował Starosta Marek Olszewski. Nie zabrakło też gospodarza rejonu czyli Wójta Gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska w relacji z imprezy.

Wszyscy przedstawiciele samorządów w swoich przemowach podkreślali trud i poświęcenie jakim wykazują się policjanci w swojej codziennej służbie oraz oficjalne gratulowali nominowanym i nagrodzonym. Nasza redakcja życzy funkcjonariuszom wszystkiego najlepszego!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Policja z Torunia w akcji - zobaczcie ich działania

Super Raport 16 VII (goście: Cimoszewicz, Kobosko, Liedel)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.