Toruń będzie miał nową linię autobusową! MZK zdradza szczegóły

2021-04-12 14:15 Konrad Marzec
Toruń będzie miał nową linię autobusową! MZK zdradza szczegóły
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń będzie miał nową linię autobusową! MZK zdradza szczegóły

- Od 1 maja 2021 r., na wnioski mieszkańców, uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 38 i wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 32 - informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu. Jaka będzie trasa? Szczegóły na se.pl/torun.

Toruń będzie miał nową linię autobusową! MZK zdradza szczegóły

MZK przekonuje, że wsłuchuje się w prośby mieszkańców i odpowiedzią na nie jest uruchomienie nowej linii autobusowej. Pojazdy linii nr 38 kursować będą na trasie Wrzosowa - św. Antoniego - Szosa Chełmińska - Al. Solidarności - Wały gen. Sikorskiego - Pl. św. Katarzyny. - Linia będzie obsługiwana przez autobusy małopojemne - wyjaśnia Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu. Na tym jednak nie koniec ważnych zmian dla pasażerów. Kolejne dotyczą linii nr 32.

Czytaj też: Rydzyk ruszył z kolejnym projektem w Toruniu! Podatnicy zapłacą za to GRUBE MILIONY?! [ZDJĘCIA]

- Zmiana trasy autobusów linii nr 32 dotyczy odcinka w lewobrzeżnej części miasta. Autobusy linii nr 32 jadące z centrum skręcą w ul. Hallera (przystanek przy ul. Jasnej) i dalej pojadą ul. 63 Pułku Piechoty i ul. Andersa (przystanek Letnia) i dalej do ul. Drzymały w kierunku centrum. Ominięty zostanie odcinek od przystanku "Letnia" do pętli "Okólna". Pozostała część trasy pozostaje bez zmian. Linię obsługiwać będą standardowe autobusy - przekazuje Sylwia Derengowska w komunikacie prasowym.

Szczegóły na schemacie tras linii nr 32 i 38 oraz rozkładach jazdy z przystanków początkowych. Są one dostępne na głównej stronie MZK. - Uwagi można składać na adres Wydział Gospodarki Komunalnej ul. Legionów 220 lub e-mailem rozklad@um.torun.pl - przypomina rzecznik MZK w Toruniu.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Wszystko co w Toruniu - bądź na bieżąco!

Policyjni wodniacy z Torunia rozpoczęli sezon! Pokazali imponujący sprzęt
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE