Wstrząsające nagranie z Torunia. Dziki wtargnęły na kluczową ulicę [Wideo]

2021-05-11 13:17 Konrad Marzec
Wstrząsające nagranie z Torunia. Dziki wtargnęły na kluczową ulicę [Wideo]
Autor: nadesłane Wstrząsające nagranie z Torunia. Dziki wtargnęły na kluczową ulicę [Wideo]

Dziki w Toruniu znów mają się znakomicie. Nagranie z poniedziałku (10.05.2021) nie pozostawia złudzeń. Zwierzęta postanowiły urządzić sobie przechadzkę przez jedną z najważniejszych ulic grodu Kopernika. Materiały otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników, za co serdecznie dziękujemy! Szczegóły na se.pl/torun.

Wstrząsające nagranie z Torunia. Dziki wtargnęły na kluczową ulicę [Wideo]

W minionym tygodniu informowaliśmy was o wzmożonej aktywności dzików na toruńskim Rubinkowie. Nagrania przekazane przez torunianina nie zostawiają złudzeń - zwierzaki polubiły tereny na Rubinkowie. Przekonaliśmy się o tym także w miniony wtorek (10.05.2021), kiedy to ssaki wtargnęły na Szosę Lubicką, którą codziennie jeździ mnóstwo kierowców. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 70 km/h, więc niektórzy poruszają się bardzo szybko. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że powiało w tym przypadku grozą. Zobaczcie sami! Pod materiami wideo i foto dalszy ciąg materiału.

Czytaj też: Dziki niepokoją mieszkańców Torunia! Co za WATAHA! Interweniowali strażnicy [WIDEO, ZDJĘCIA]

- W takich przypadkach policja informuje Wydział Ochrony Ludności. Nasze zadanie polega na ewentualnym wstrzymaniu ruchu - powiedział naszemu portalowi asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Mnóstwo pracy przy interwencjach związanych z dzikami mają strażnicy miejscy, którzy starają się przeganiać dziki z okolic uczęszczanych dróg. Mieszkańcy zwracają jednak uwagę, że służby miejskie powinny jeszcze poważniej potraktować problem. Sporo negatywnych komentarzy pojawiło się m.in. pod postami prezydenta Michała Zaleskiego na Facebooku. Tymczasem ludzie Eko Patrolu apelują, aby pod żadnym pozorem nie dokarmiać dzików! Oto najważniejsze zasady:

  • Nie dokarmiaj dzików na własną rękę
  • Zabezpieczaj kompostowniki
  • Przechowuj pojemniki na odpady w zamkniętych pomieszczeniach
  • Nie wystawiaj resztek jedzenia przy pojemnikach

Kiedy spotkasz dzika, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie:

  • Zachowaj spokój i odejdź w przeciwnym kierunku
  • Nie strasz, nie podchodź i nie dotykaj!
  • Lochy z młodymi, gdy poczują zagrożenie, mogą zaatakować

Zgłoszenia ws. dzików można przekazywać pod numerem telefonu 986.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń w pigułce:

Dziki na toruńskim Rubinkowie! Interweniowała straż miejska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE