Zasadzka kryminalnych z Torunia w hotelu na terenie Lubicza Dolnego. Para przestępców zatrzymana

2020-07-23 17:20 Konrad Marzec

Skradzione części samochodowe niejednokrotnie warte kilka tysięcy złotych sprzedawali na złomach za kilkaset złotych. Oboje zostali zatrzymani we wtorek (21 lipca) przez kryminalnych z Torunia w jednym z hotelików, mieszczących się na terenie Lubicza Dolnego. Jak ustalili policjanci ta para prowadziła raczej objazdowy tryb życia i kradnąc praktycznie w całej Polsce katalizator z pojazdów uczyniła sobie z tego źródło utrzymania.

Toruń i okolice: W czwartek (23 lipca) policjanci z Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo doprowadzili z policyjnego aresztu do jednostki przy ul. Kociewskiej dwoje sprawców kradzieży. Te osoby to 36- latek z gminy Wielka Nieszawka oraz 23-latka pochodząca z powiatu cieszyńskiego. Oboje zostali zatrzymani we wtorek przez policjantów kryminalnych z Rubinkowa w jednym z hotelików w Lubiczu Dolnym. Jak ustalili funkcjonariusze  ta para prowadziła raczej objazdowy tryb życia i kradnąc praktycznie w całej Polsce uczyniła sobie z tego źródło utrzymania. Ich łupem padały tylko i wyłącznie katalizatory z trzech popularnych marek aut.

Ostatnie zgłoszenia wpłynęło do wcześniej wspomnianej jednostki w miniony poniedziałek (20 lipca). Pokrzywdzony pozostawił na weekend swój pojazd, na parkingu niestrzeżonym przy ul. Ligi Polskiej. W poniedziałek rano stwierdził, że ktoś próbował z mitsubishi ukraść katalizator.

- Policjanci przeanalizowali, podobne zgłoszenia w Toruniu. Podobnego typu zdarzeń było więcej. Zebrane dowody z różnych źródeł nakierowały policjantów kryminalnych z Rubinkowa na pewien ślad, który okazał się kluczowy i doprowadził policjantów do Lubicza Dolnego. Tam doszło do zatrzymania tej pary - przekazuje nam podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

 

Dotychczas z ust policjantów śledczych usłyszeli 13 zarzutów kradzieży katalizatorów. Dzisiaj wiadomo, że skradzione części samochodowe niejednokrotnie warte kilka tysięcy złotych sprzedawali na złomach za kilkaset złotych. Policjanci już dzisiaj wiedzą, że ta sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone oboje usłyszą wielokrotność ogłoszonych im dotychczas zarzutów.

- Obojgu im grozi do 5 lat więzienia. W czwartek policjanci planowali doprowadzić ich do toruńskiej prokuratury - podsumowuje podinsp. Dąbrowska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruń i okolice na sygnale - bądź na bieżąco

14-letni Andrzej zatrzymał złodzieja w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.