Starostwo Powiatowe będzie miało nową siedzibę! Zakupiono działki w Toruniu

2021-06-03 13:23
Starostwo Powiatowe będzie miało nową siedzibę! Działki w Toruniu sprzedane
Autor: Agnieszka Niwińska/Starostwo Powiatowe w Toruniu Starostwo Powiatowe będzie miało nową siedzibę! Działki w Toruniu sprzedane

- Zarząd Powiatu Toruńskiego nabył prawa własności do dwóch działek przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 80A-82 - poinformowało w komunikacie biuro prasowe Starostwa Powiatowego. Na należących wcześniej do Skarbu Państwa gruntach w przyszłości powstanie nowa siedziba Starostwa Powiatowego. 1 czerwca 2021 roku podpisano akt notarialny i oficjalnie przekazano teren.

Starostwo Powiatowe będzie miało nową siedzibę! Zakupiono działki w Toruniu

Zgodę na zakup dwóch działek wyraziła Rada Powiatu Toruńskiego podczas sesji 28 stycznia 2021 roku. Na zbycie na rzecz powiatu nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa w trybie bezprzetargowym z przeznaczeniem na cel publiczny zgodził się Wojewoda Kujawsko-Pomorski. - Zarząd zakupił działki o oznaczeniach geodezyjnych 139/1 o powierzchni 0,9076 ha i 139/2 o powierzchni 0,5100. Wcześniej teren ten pozostawał w trwałym zarządzie Komendanta Wojewódzkiego Policji, jednak decyzją Prezydenta Miasta Torunia z 20 listopada 2020 roku zarząd ten został wygaszony - czytamy w komunikacie prasowym Starostwa Powiatowego. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Korupcyjna oferta koło Torunia. 58-latek próbował desperackiego kroku

- Dziękujemy Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi i Prezydentowi Michałowi Zaleskiemu za pomoc w zakupie tego terenu - podkreśla Starosta Toruński Marek Olszewski.

Na obu zakupionych działkach stoją budynki, mają one zostać częściowo wyburzone. Teren zostanie także odgrodzony od sąsiednich działek będących własnością Gminy Miasta Toruń.

Nowy gmach ma skupić w sobie wszystkie wydziały i jednostki podległe urzędowi funkcjonujące na terenie Torunia. Obecnie Starostwo Powiatowe mieści się w budynku przy ul. Towarowej 4-6, o powierzchni 3299,04 m2 wraz z parkingami, który jest wynajmowany za prawie 1,4 mln zł brutto rocznie. Niestety obiekt jest za mały i nie można skumulować wszystkich toruńskich jednostek powiatowych w jednej lokalizacji, a braki miejsc parkingowych odczuwają zarówno pracownicy, jak i interesanci – mieszkańcy powiatu.

- We wtorek (1 czerwca) Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau oraz dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia Łukasz Kowalkowski podpisali akt notarialny, który potwierdza zakup. Starostwo będzie funkcjonowało w budynku przy ul. Towarowej do dnia 30 czerwca 2028 r. - kiedy to kończy się umowa najmu - przekazuje nam biuro prasowe Starostwa Powiatowego.

Toruń w pigułce:

AQUA Toruń otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE