Toruń: Ukradli whisky z marketu ALDI. Wpadli po publikacji nagrania z monitoringu

2020-08-06 13:09 KM

- Dzięki publikacji nagrań z monitoringu policjanci poznali personalia mężczyzn, którzy dokonali kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów - informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu. 25-letni mieszkaniec Torunia wczoraj został zatrzymany i już usłyszał zarzut. Kryminalni znają również personalia drugiego mężczyzny i przekonują, że jego zatrzymanie to kwestia czasu.

We miniony (4 sierpnia) publikowaliśmy na prośbę funkcjonariuszy z Torunia nagrania z wizerunkiem mężczyzn, którzy dokonali kradzieży w markecie przy ul. Asnyka w Toruniu. Do tego zdarzenia doszło w marcu tego roku. Dwóch mężczyzn wzięło z półki kilka butelek whisky, po czym nie płacąc za nie uciekli ze sklepu. - Już w kilka godzin po publikacji, dzięki informacjom od świadków policjanci wiedzieli, kto stoi za tym przestępstwem - informuje nas mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

- 5 sierpnia funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Torunia. On już usłyszał zarzut za kradzież. Kryminalni znają również personalia drugiego mężczyzny i zapowiadają, że jego zatrzymanie to kwestia czasu - podkreśla mł. asp. Chrostowski.

Za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 5 lat więzienia. Służby po raz kolejny dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się w pomoc przy tej sprawie. Moc internetu po raz kolejny zadziałała.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Policja z Torunia walczy z przestępczością - zobacz jak to robi

14-letni Andrzej zatrzymał złodzieja w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.