Toruń: Kolejny bardzo poważny wypadek z udziałem rowerzysty. 71-letni senior w szpitalu

2020-08-24 14:50 KM
Rowerzysta potrącony w Toruniu - to jego jednoślad
Autor: materiały policji Toruń: Kolejny bardzo poważny wypadek z udziałem rowerzysty. 71-letni senior w szpitalu / Zdjęcie ilustracyjny

Jak bumerang wraca temat wypadków z udziałem rowerzystów. Ponownie mowa o zdarzeniu, które miało miejsce na terenie Torunia. Do bardzo poważnego wypadku z udziałem cyklisty doszło w miniony piątek (21 sierpnia) przy Szosie Chełmińskiej. - Kobieta jadąca Audi nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście, który przejeżdżał na drugą stronę jezdni przejazdem dla rowerzystów. 71-letni poszkodowany trafił do szpitala - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Wszystko działo się w miniony piątek (21 sierpnia), około godziny 14:00 w Toruniu przy ul. Szosa Chełmińska. Doszło tam do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierująca "osobówką" marki Audi, na oznakowanym przejściu dla pieszych z wyznaczoną ścieżką rowerową nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się rowerem. - Wówczas doszło do potrącenia 71 letniego mężczyzny - przekazuje nam podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

- Poszkodowany doznał obrażeń, które spowodowały konieczność jego hospitalizacji. Wszyscy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Policjanci kierowali przejeżdżających na objazdy. Teraz postępowanie w tej sprawie prowadzi KP Toruń Śródmieście - mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Wypadki z udziałem rowerzystów to prawdziwa plaga Torunia. 7 sierpnia na Szosie Chełmińskiej potracony został 31-latek. Niestety, mimo długiej walki lekarzy o jego życie, mężczyzna zmarł w szpitalu.

- Policjanci ponawiają swoje apele do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dokładajmy należytej staranności i ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym na drodze. Kierowcy pamiętajcie, że nie zawsze dopuszczalna przepisami prędkość pozwala bezpiecznie kontynuować jazdę. Bezpieczna prędkość zawsze powinna być dostosowana do warunków panujących na drodze. Wolniejsza jazda zawsze pozwala uniknąć lub zminimalizować skutki nieszczęśliwych wypadków - podkreśla policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruń na sygnale - tak policja walczy z przestępcami

Policjanci z Torunia zatrzymali dwóch nastolatków. Kilkadziesiąt zarzutów!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.